Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçakla seyahat zaman ve rahatlık yönünden özellikle uzun mesafeli yolculuklarda sık tercih edilmektedir. Uçakla yolculuk karadan yapılan yolculuklara göre biraz daha pahalı olabilmekte hatta bazı durumlarda uçak bileti fiyatları çok yüksek seviyelerde olabilmektedir. Bu yazıda ucuz uçak bileti nasıl alınır sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Uçak bileti alma amacımız iş yada seyahat olsun ucuz uçak bileti bulmak isteriz. Çünkü uçak bileti fiyatları bazı zamanlar çok yüksek rakamları bulabilmekte ve insanları yapacakları yolculuktan caydırabilmektedir. Bu sebeple uçak biletini ucuz fiyatlardan almayı isteriz.

Aşağıda belirttiğim yöntemleri uygulayarak bazı zamanlarda uçak biletini aynı yere giden otobüs bileti fiyatından bile ucuza bulabilirsiniz.

1- Uçak Bileti Arama Sitelerini Kullanın

İnternet üzerinde farklı firmalara ait uçuşları aynı ekranda görerek fiyat karşılaştırması yapma imkanı sağlayan uçak bileti arama siteleri bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden seyahat edeceğiniz gün hangi firmaya ait biletin daha ucuz olduğunu görebilirsiniz. Karşılaştırmanız sonucunda uygun olan firmayı seçebilir yada uygun olan firmanın kendi sitesi üzerinden biletinizi alabilirsiniz.

BİR GÖZ ATIN: MARKETLERİN İNDİRİMLİ ÜRÜNLERİ

2- Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Yolcu sayısının az olması sebebiyle Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi uçuşları ile sabah erken saat ve gece geç saat uçuşları daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Uçuşunuzu bu günlere ve saatlere denk getirmeye çalışın. Bu şekilde baktığınızda bilet fiyatlarının daha uygun olduğunu göreceksiniz.

3- Kampanyaları Takip Edin

Havayolu şirketleri rekabeti artırmak için bazı zamanlarda çok iyi kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyalardan haberdar olabilmek için bu şirketlerin mail rehberine kendinizi kaydettirin ve kampanyaları takip ederek ucuz uçak bileti alın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EN İYİ TASARRUF YÖNTEMLERİ

4- Biniş veya İniş Havalimanını Değiştirin

Biniş veya iniş yapmak istediğiniz havalimanı biletlerinin pahalı olması halinde yakın illerdeki havalimanları üzerinden uçak bileti kontrolü yapın. Biniş ve iniş yaptığınız havalimanlarına giden uçakların doluluk oranları bilet fiyatlarını etkilemektedir.

5- Belirli Günlere Dikkat Edin

İç hat uçuşlarında uçak biletleri uçuştan 21 gün önce, uluslararası uçuşlarda 34 gün önce uygun fiyatlarda olmaktadır. (Kaynak:Yoldaolmak) Uçuş yapacağınız güne göre hesap yaparak ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

Ekonomist

Temel amacımız ülkemizin gelişen ekonomisinde kendisine yer bulmak isteyen siz değerli okurlarımıza bilgi, tecrübe, araştırma ve fikirlerimizle destek olmaktır. İletişim: ekonomist@parayollari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.