İnternetten Para Kazanma 2019

İnternetten para kazanma 2019 yılında da revaçta olan bir para kazanma yöntemidir. İnternetten para kazanmak istiyorsanız bu yazıda size internetten para kazanma yolları bulmanız için yardımcı olacağım. Başka yerlerde okuduğunuz gibi bu yöntemlerle hemen zengin olacağınız yönünde boş umutlar vermeyeceğim. Gerçekçi olalım internetten para kazanma 2019 deyince aklınıza dışarıda çalışarak aldığınız kadar maaşı hemen kazanmak gelmemelidir. Çok para kazanmak bu kadar kolay olsa işverenler çalıştıracak adam bulamazdı.

Bizi Takip Edin @parayollari

İnternetten para kazanma başta ek gelir olarak değerlendirilmesi gereken, ilerleyen zamanda disiplinli bir şekilde çalışarak kendinizi geliştirmeniz halinde iyi paralar kazanabileceğiniz bir yöntemdir. Anlatacağım yöntemlerde kendini geliştirerek iyi paralar kazanan ve çalışmaya ihtiyacı kalmayan insanlar bulunmaktadır. Ancak biraz öncede dediğim gibi bu hemen olabilecek bir şey değildir. Disiplinli çalışma, kendini geliştirme ve zaman ister. Şimdi size internetten para kazanma ile ilgili gerçekçi internetten para kazanma yolları nedir açıklayacağım. 

1- Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket doldurarak para kazanma online olarak yapılan ve ek gelir kazanma fırsatı olarak değerlendirilebilecek basit bir yöntemdir. Bu yöntemin bazı püf noktaları bulunmaktadır. Anket şirketleri genel olarak 30-40 yaş arası kadınların tamamlamasını istedikleri anketler sunmakta ve sizin sisteme girmiş olduğunuz profil bilgileri bu faktörlere uymazsa anket almanız güçleşmektedir. Bu kriterlere uyulması mantıklı olacaktır. Anket doldurarak para kazanma fırsatı sunan popüler sistemler ise şunlardır.

ipsos: ipsos kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Myiyo: myiyo kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Mobrog: mobrog kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

2- Anket ve Görevlerle Para Kazanma

Bu internetten para kazanma yönteminde anket doldurarak para kazanma yanında verilen ek görevler ile de para kazanmak mümkün. Bu görevleri öğrenerek rahatça yapabilirsiniz. Aşağıda belirtmiş olduğum sistemler anket doldurarak para kazanma ve görevler yaparak para kazanma konusunda en çok bilinenlerdir.

Clixsense: Clixsense web sitesine üye olarak anket doldurma, online görevler ve uygulama indirme gibi farklı seçenekler ile para kazanabilirsiniz. Kullanımı basittir ve içlerindeki en güvenilir olanıdır. Bizzat denedim ve gördüm. Clixsense kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Swagbucks: Swagbucks üzerinden anket doldurarak ve verilen görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Clixblue: Clixblue üzerinden anket doldurarak ve verilen görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Buradan kayıt olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: EŞEK SÜTÜ ÇİFTLİĞİ KURMAK

3- Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Evinizde işinize yaramayan ancak başkalarının kullanmak isteyebileceği eşyalarınızı gözden geçirerek internet siteleri, sosyal medya ve mobil uygulamalar yolu ile alıcı bularak satın.

4- Kendi Yaptığınız Eşyaları Satın

Becerileriniz ile yapabileceğiniz el sanatlarınızı tasarlayın, yapın ve satın. Bunları satmak için sosyal medya veya mobil uygulamaları kullanabilirsiniz. Özellikle instagram üzerinden bu işi yaparak ek kazanç sağlayan insanlar bir hayli fazladır.

Bunlara örnek olarak verebileceğimiz; kanaviçe ile para kazanmak yazımıza buradan, sabun yaparak para kazanmak yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

5- Bitcoin Alıp Satma

Bitcoin ile başlayan ve binlerce altcoin ile pazarı gittikçe büyüyen, coin adı verilen elektronik paraların borsa gibi alım satım işlemlerini yaparak para kazanabilir yada kaybedebilirsiniz. Bunun için araştırmalar yaparak bilgi sahibi olmalısınız. Coinler borsa mantığıyla yükselebildiği gibi düşedebilir dikkatli şekilde yatırım yapmak gereklidir. Türkiye’de coin alım satımı yapılabilen birçok web sitesi bulunmaktadır. Bu bir yatırım tavsiyesi değildir. İyi araştırılması gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İKİLİ OPSİYON NEDİR?

6- Blog Açmak

Evinizde yapabileceğiniz bir iş fikri daha; tecrübe sahibi olduğunuz konularda insanların dikkatini çekebileceğinizi düşünüyorsanız bir blog açarak yazılar yazabilirsiniz. Açacağınız blogun popülerlik oranına göre zamanla reklam gelirleri sağlayabilirsiniz. Blog açmak ile ilgili rehber olabilecek yazılara buradan ulaşabilirsiniz.

7- E-posta Pazarlama

Çevrimiçi pazarlama ile ilgileniyorsanız, e-posta yazılımı kurun ve aktif olarak kullanılan mail adreslerini sisteminize alın. Reklam vermek isteyen firmaların reklamlarını kişilere toplu mail yolu ile ulaştırarak para kazanın.

8- Mobil Uygulama Yapın

Google Play Store

Günümüzde mobil uygulama pazarı milyar dolarlar ile ifade edilmektedir. İnternet üzerinde sizinde kullandığınız onlarca mobil uygulama bulunmaktadır. Ancak aklınıza gelen ve internette bulamadığınız bir mobil uygulama olmadı mı? Yeni bir fikir ile mobil uygulama oluşturabilir ve bunu pazarlayabilirsiniz. Mobil uygulama yapmak için internet üzerinden bir çok rehber ve program bulabilirsiniz.

9- Youtube veya Twitch Kanalı Açın

Son yılların popüler para kazanma yollarından olan Youtube veya Twitch üzerinden kanal açarak paylaşacağınız videoların izlenme oranlarına göre kazanç sağlayabilirsiniz. Şunu da ekleyelim insanlar en çok eğitici ve eğlendirici videoları tercih etmektedir. Bu konuda ayrıntılı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

10- Kendi Hikayeni Yaz

Hayatımı yazsam roman olur diyorsan ve bir kitap yazmaya hazır değilsen bu işe blog açıp hikayelerini parça parça yazmakla başlayabilirsin. Hikayelerin insanların dikkatini çeker ve bloğunun popülaritesi artarsa zamanla para kazanmayada başlayabilirsin.

11- E-kitap Yaz

Bir önceki madde ile benzer bir şekilde hikayelerinizi blog açarak paylaşmak yerine gerçek bir yazar gibi e-kitap şeklinde yazarak satabilirsiniz. Tabi bu biraz zahmetli olabilir. İnternetten para kazanma 2019.

12- Stok Fotoğrafçılık

İyi fotoğraflar çekebilme yeteneğiniz var ise fotoğraflarınızı satarak size para kazandırabilecek bir çok stok fotoğraf sistemi bulunmaktadır. Fotoğraflarınızı bu sistemlere yükleyerek satış sayılarına göre para kazanabilirsiniz.

BUNA DA GÖZ ATIN: ZEKİCE İŞ FİKİRLERİ

13- Satış Yaparak Komisyon Kazanın

Ucuz fiyata üretimi yapılan bölgelerden getirtebileceğiniz ürünleri (tekstil, kozmetik vb.) komisyonunuzu üzerine koyarak internet üzerinden alıcılara ulaştırabilirsiniz. Yada bunun yerine size komisyon kazancı sunan firmalar ile çalışarak para kazanabilirsiniz. Bunu yapan insanların birçok örneğini instagram üzerinde görebilirsiniz.

14- Hem Gezin Hem Yazın

Seyahat etmeyi seven, bunu yaşam tarzı haline getiren biriyseniz yaptığınız seyahatleri yazılar ve fotoğraflar ile insanlarla buluşturabilirsiniz. Bunu blog veya sosyal medya hesapları ile yapabilir ve reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Bu konuda Türkiye’de benim gözümde en iyi gezi bloğu yoldaolmak’a buradan ulaşabilirsiniz. İnternetten para kazanma 2019.

15- Şarkı Sözü Yazarlığı

Şarkı sözü yazma üzerine yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız eserlerinizi internet üzerinden şarkıcı ve bestecilere ulaştırabilir ve dikkatlerini çekebilirsiniz. İyi şarkı sözlerinizi etrafta paylaşmadan önce noterde adınıza tasdik ettirmeyi unutmayın!

DAHA FAZLASI İÇİN BURADAN SİTEMİZİN ANA SAYFASINA ULAŞIN

Ekonomist

Temel amacımız ülkemizin gelişen ekonomisinde kendisine yer bulmak isteyen siz değerli okurlarımıza bilgi, tecrübe, araştırma ve fikirlerimizle destek olmaktır. İletişim: ekonomist@parayollari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.