Çiğ Köfte Bayiliği Açma

Çiğ köfte bayiliği açma son yılların popüler iş fikirlerinden biridir. Kendi işimin patronu olmak istiyorum diyorsanız ücretsiz veya az bir sermaye ile bayilik veren firmalar aracılığıyla kendinize göre bir iş kurabilirsiniz. Üstelik bayilik veren firmalar A’dan Z’ye dükkan kurulumunu yapma ve siz işi öğrenene kadar personel desteği gibi garantiler de vermekteler. Bu yöntem sizi dükkan kurma zahmetinden de kurtaracaktır. 

Çiğ Köfte
fotoğraf kaynağı: filoji.com

Çiğ köfte bayiliği açma fikrine karar verdiniz ve bu işi yapmak istediğinize eminseniz düşünmeniz gereken bazı püf noktalar olacak. Bunları değerlendirmeden işe başlamamanızı öneriyoruz. Peki çiğ köfte bayiliği açma kararından sonra değerlendirilmesi gereken püf noktalar nelerdir?

DÜKKAN AÇMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 8 PÜF NOKTA

Çiğ Köfte Bayiliği Açmanın Püf Noktaları

Günümüzde işi olan veya olmayan herkesin aklında hangi işi yaparsam para kazanabilirim veya nasıl daha çok para kazanabilirim fikri vardır. Bu fikirleri düşünürken kararınız çiğ köfte bayiliği açma üzerine yoğunlaştı ve çiğ köfte bayiliği açma fikrini araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. 

İnsanlar Neden Çiğ Köfte Yerler

Çiğ köfte çabuk hazırlanması, yenmesinin kolay olması, lezzeti, ucuz olması ve doyuruculuğu ile insanları kendisine çeken bir yemek çeşididir. Çiğ köfte bayiliği açma konusunda müşterilerinizin bu beklentilerini karşılayacak şekilde hizmet verecek bir müessese kurmalısınız. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MOBİL OTO YIKAMA İŞİ

Çiğ Köfte Bayiliğinde Lezzet Faktörü

Yukarıda belirttiğim hususlardan lezzet konusu haricindekileri sağlamak sizin elinizdedir ancak çiğ köftenin lezzetli olması seçeceğiniz çiğ köfte bayiliği veren firmaya bağlıdır. Firma konusunda iyi araştırmalar yapmalı ve gerekirse takibe aldığınız firmaların daha önceden açılmış olan çiğ köfte bayiliklerine müşteri olarak giderek ürünlerini tatmalısınız. Sırf ücretsiz çiğ köfte bayiliği verdiği için veya yüksek vaatleriyle ücretli çiğ köfte bayiliği verdiği için, hiç araştırmadan çiğ köfte bayiliği aldığınız firmanın lezzeti müşterilerinizi tatmin etmez ise işletmenizin geleceği için pek olumlu şeyler düşünemezsiniz. 

Çiğ köfte bayiliği alırken firma çiğ köfte bayiliğini, ister ücretli isterse ücretsiz versin firmanın lezzeti konusuna dikkat etmeli ve müşterilerin devamlılığını sağlayacak temel faktör olan lezzet konusunu en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Bu söylediklerimizden ücretli çiğ köfte bayiliği veren firmalar,  ücretsiz çiğ köfte bayiliği veren firmalara göre daha lezzetli olur veya tam tersi bir sonuç çıkarılmamalıdır. Bayiliğin ücretli veya ücretsiz olması lezzet ile ilgili değildir, bir pazarlama stratejisidir. Lezzet konusu çiğ köfte bayiliği veren firmanın kalitesine, ürünlerine ve müşterilerine verdiği değerle alakalıdır.

BUNU DA DÜŞÜNÜN: OTOMAT MAKİNELERİ İLE PARA KAZANMA

Dükkanın Yeri

İŞ KURMANIN 8 PÜF NOKTASINI anlattığımız yazıda da belirttiğimiz gibi hangi sektörde olursa olsun dükkan açarken en çok dikkat edilmesi gereken husus şüphesiz ki dükkanın yeridir. Çiğ köfte bayiliği açma için bulmamız gereken dükkanın yeri çiğ köfteyi en çok satabileceğimiz insanların yoğun olarak bulunduğu yerler olmalıdır. Buralar; çarşı merkezleri, okul ve iş yerlerinin çok bulunduğu yerler olabilir. Az öncede bahsettiğimiz gibi çiğ köfte çabuk hazırlanması, yenmesinin kolay olması, lezzeti, ucuz olması ve doyuruculuğu ile insanları kendisine çeken bir üründür.

Çiğ köfte dükkanınızı açacağınız yerin etrafında aynı işi yapan veya diğer yemek ürünleri satan dükkanların az olması veya hiç olmaması sizin lehinize olacaktır.  Çiğ köfte bayiliği açarken müşteri potansiyeli yüksek, bu işi yapan dükkanların az olduğu yerler bulmalısınız.

Açacağınız dükkanı sadece çiğ köfte satışı ile sınırlandırmayıp kafeterya tarzında açmak sizin için daha kazançlı olacaktır. Bunun için biraz daha geniş bir dükkan bulmalı ve içeride sıcak ve soğuk içecek servisi de yaparak insanların vakit geçirmek isteyeceği bir ortam hazırlamalı ve anlaşacağınız çiğ köfte firması ile bu yönde anlaşma yapmalısınız.

EN AZ %100 KAR MARJLI TURİSTİK BÖLGELERDE DONDURMA SATIŞI

Resmi İşlemler ve İzinler

evrak

Kuracağınız çiğ köfte bayiliği için dükkanı tutmadan önce kapora verdikten sonra belediyeye giderek kuracağınız işletme ile ilgili gerekli bilgiyi almalı, bulduğunuz yerin resmi olarak istenen koşullara uyup uymadığını kontrol etmeli ve sonrasında bu yeri tutarak resmi işlemleri başlatmalısınız. 

Çiğ Köfte Bayiliği Açtıktan Sonra

Çiğ köfte bayiliği veren firmalardan biriyle anlaştınız, çiğ köfte dükkanı açacağınız yeri ayarladınız, anlaştığınız çiğ köfte firması dükkanınızı kurdu. Artık müşteri kazanma, iyi hizmet verme ve müşterileri kaybetmemek için tedbirler alma zamanı. 

Dükkanı açmadan önce başlayan ve açtıktan sonrada devam eden reklam faaliyetlerinde bulunmalısınız. Bunun için gerekirse biraz para harcamalı ve bulunduğunuz çevredeki insanların dikkatini çekecek şekilde (radyo, afiş ve sosyal medya gibi) reklamlar yapmalısınız.

Dükkanınıza gelen müşterilere karşı ilgili ve dürüst olmalısınız. Müşteriler tek amacınızın para kazanmak olduğu gibi bir hisse kapılmamalıdır. Sizin para kazanmanın yanında sunduğunuz hizmet ile insanları memnun etme ve onlara kendilerini özel hissettirme amacı içinde olduğunuzu farkettirmelisiniz. Ancak bu şekilde bir marka olabilir ve bu sektörde kalıcılık sağlayabilirsiniz.

Mutlu ve kazançlı günler…

BUNA DA GÖZ ATIN: EN İYİ 7 İŞ FİKRİ

Ekonomist

Temel amacımız ülkemizin gelişen ekonomisinde kendisine yer bulmak isteyen siz değerli okurlarımıza bilgi, tecrübe, araştırma ve fikirlerimizle destek olmaktır. İletişim: ekonomist@parayollari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.