Artık Sabunlardan Sabun Yapımı

Artık sabunlardan sabun yapımı nasıl yapılır? Evde sabun nasıl yapılır? Hayal dünyamızı kullanarak şık ve sevimli sabuncuklar yapmayı öğrenelim. Sabun yüzyıllardır insanların kullandığı en eski ve temel temizlik maddesidir. Birçok çeşidi bulunan sabunlar her kültürde kendisine yer edinmiştir. Ancak son yıllarda sabunların temizlik haricinde yeni kullanım alanları da doğmuştur. Sabun gerek hijyen gerekse kullanım alanlarının çokluğu yönünden kadınlarımızın olmazsa olmazıdır. Kokulu sabunların verdiği huzur tarif edilemez 🙂

fotoğraf kaynağı: dekordiyon.com

Artık sabunlardan sabun yapımı için ister artık sabunları, isterse kalıp sabunları kullanabilirsiniz. Evdeki artık sabunları değerlendirme açısından artık sabunları biriktirip kullanmanız iyi bir tasarruf yöntemidir. Şimdi gelelim evdeki sabunlardan sabun yapımı nasıl yapılır?

BUNU DA OKUYUN: EVDE EN İYİ 7 TASARRUF YÖNTEMİ

Evde Sabun Nasıl Yapılır?

Evde sabun nasıl yapılır? Evde sabun yapımı için öncelikle yapacağımız sabunun şekil kalıbını belirleyelim. Kalıp olarak pasta kalıpları veya çocukların plaj kum setindeki kalıplar dahi kullanılabilir. Artık veya yeni aldığınız sabunları bir kap içine rendeliyoruz. içerisine sabun miktarından iki parmak kadar fazla olacak şekilde ılık su ekliyoruz. Bu karışımı ara ara karıştırarak 2-3 gün kadar bekletiyoruz. Sonrasında yoğunluğu açmak için az miktarda sıcak su ekleyerek mikserden geçirerek puding kıvamı veriyoruz. Sabun karışımını önceden belirlediğimiz tatliş kalıplarımıza döküp oda sıcaklığında katılaşmasını bekliyoruz. Sabun karışımı katılaştıktan sonra sabunumuz hazır.

fotoğraf kaynağı: imagenesmi.com

Evde sabun yapımı bu kadar basit. Sabun karışımını hazırlama safhasında kokulu sabun yapmak için içerisine limon, papatya veya yasemin gibi koku verici doğal malzemeler atabiliriz. Hazırladığımız sabunlarımızı lavabo veya ayna önlerinde hem aksesuar hemde parfüm maksatlı olarak kullanabiliriz. Hatta evde sabun yapımı ile harf kalıpları veya sevimli kalıplar kullanarak sevdiklerimize hediyeler bile yapabiliriz. Sabun karışımı içerisine dökeceğiniz toz boyalar sabunlarınıza güzel renkler verecektir. Bu hobiyi çok amaçlı olarak kullanarak hem vaktinizi değerlendirebilir, hemde sevdiklerinize güzel hediyeler yapabilirsiniz. Evde sabun nasıl yapılır sorusunun cevabını bulduğumuza göre evde sabun yaparak para kazanmak fikrine de biz göz atalım.

İLGİLİZİ ÇEKEBİLİR: KANAVİÇE İLE PARA KAZANMA

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

Bizi Takip Edin: @parayollari

Yukarıda anlattığım yöntemi kullanarak yapacağınız sabunları bir ekonomik fırsata çevirebilirsiniz. Evde sabun yaparak para kazanmak için bu yöntemi kullanabilir yapacağınız farklı şekillerdeki, rengarenk ve kokulu sabunları çevrenizdeki insanlara veya sosyal medya üzerinden bulacağınız müşterilere satabilir ve evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Evde sabun yaparak para kazanmak insanların yapacağınız ürünleri beğenmelerine ve ürün yelpazenizin çeşitliliğine bağlıdır. Bu sebeple evde sabun yaparak para kazanmak için sabun kalıplarını çeşitlendirmeli ve insanların gözlerine hitap eden farklı ürünler yapmalısınız.

Sabunun Faydaları

Son yıllarda sıvı sabunların çıkması ve çeşitlerinin artması ile katı sabun kullanımı oldukça azaldı. Ancak katı sabunun faydaları nelerdir hiç duydunuz mu? Buyrun katı sabunun faydaları nelerdir görelim.

BİR GÖZ ATIN: ESTETİK YAPTIRIRKEN DİKKAT!

Zamanla yıpranan ve bozulan fermuar dişlerine katı sabunu sürerek fermuar tekrar kullanılabilir hale getirilebilir.

Yeni alınan ayakkabılar yumuşayana ve ayaklar alışana kadar en büyük sorunlardan biride ayakkabının ayağı vurmasıdır. Ayağı vuran yeni ayakkabıların topuk arkasına gelen iç bölümüne sabun sürerek yumuşaması sağlanabilir.

Elde, kolda veya ayakta burkulma veya incinme olduğunda ılık su yardımıyla katı sabunla burkulan veya incinen bölgeyi ovalamak ağrıyan bölümün yumuşamasını ve rahatlamasını sağlayacaktır.

Saksılar içerisindeki toprakta bulunan böcek oluşumunu engellemek için ağır kokulu sabunları rendeleyerek toprağa karışım yapmak böceklerin o bölgeden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Banyoda katı sabun kullanımı gözeneklerin açılmasını sağlar.

Uzun lafın kısası katı sabunların kullanımı günümüzde azalmış olsa da katı sabunlar halen kendine has faydaları ve yeni kullanım alanlarıyla hayatımızdaki yerini hiç kaybetmeyecekmiş gibi duruyorlar.

> BU HAFTANIN MARKET KATALOGLARI VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERİ<

Araştırman

Kadınlara özel iş ve ekonomi yazıları ile sizlere yardımcı olmak için buradayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.